System głosowania - HD System

Menu

Aktualności /

Kolorowe guziki powinny zdyscyplinować naszych rajców

Drukuj

"Zielonogórscy radni są już po szkoleniu, które nauczyło ich, jak korzystać z nowych przyrządów do głosowania. Mieszkańcy miasta będą teraz mogli sprawdzić, kto aktywnie uczestniczy w sesji, a kto się obija."


"Zliczenie 25 głosów radnych nie jest dużym problemem dla przewodniczących, jednak dzięki przyrządom do głosowania zyskać można dużo więcej niż przy tradycyjnych metodach liczenia. Przede wszystkim operacje systemu będą rejestrowane. Oznacza to, że w każdej chwili będzie można sprawdzić kto i jak głosował. O ile głosował. Bo jeśli radny nie zaloguje się w systemie za pomocą karty chipowej, będzie wiadomo, że nie zjawił się na sesji. A to pozwoli automatycznie wyliczyć, o ile jego dieta powinna zostać pomniejszona. Głosowania będą też dostępne na żywo przez internet. "

"I tu kolejna niespodzianka. Każdy mówca będzie musiał się trzymać regulaminowego czasu, jaki jest mu przydzielony na wypowiedź. Po pięciu minutach mikrofon sam się wyłączy. 15 sekund wcześniej gong i czerwona lampka przypomną mówcy o tym, że pora kończyć monolog. Ilość wypowiedzi oczywiście też będzie rejestrowana."

Autor: Gazeta Wyborcza (2006-12-13 )

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z całością artykułu na stronie urzędowej miasta Zielona Góra

Kontakt

HELPDESK PLUS s.c.
60-185 Poznań-Skórzewo
ul. Poznańska 119
tel/fax: 061 814 86 88

tel: 061 622 26 92
mail: handel@hd.pl

Systemy konferencyjne do głosowania