System głosowania - HD System

Menu

Aktualności /

Radni pracują w odnowionym Ratuszu


„Niezagospodarowane kiedyś poddasze Ratusza ożyło. Po remoncie należy m.in. do rady miejskiej. W miejscu tym odbyła się jej grudniowa sesja.”


… „Poddasze Ratusza zaadaptowano na pomieszczenia biurowe. W jego części powstała nowa sala sesyjna.


Grudniowa sesja rady miejskiej odbyła się już w tej sali, którą - jeszcze przed obradami - poświęcił ks. Henryk Marczak, proboszcz Parafii pw. NMP Królowej Świata. Uroczystym akcentem było odegranie stargardzkiego hejnału przez uczniów Szkoły Muzycznej. Wszystko w tej części sesji odbyło się z udziałem goszczącej w Stargardzie delegacji partnerskiego miasta Elmshorn (Niemcy).


Nowa sala wyposażona jest w multimedialny sprzęt, umożliwiający prowadzenie sesji z wykorzystaniem m.in. elektronicznego systemu prowadzenia obrad (system do głosowania). Teraz radni głosują nie tylko, jak dotąd, przez podniesienie ręki, ale też przez dotknięcie odpowiedniej ikonki na wbudowanym terminalu. Dzięki temu wyniki głosowań - imienne - po chwili są widoczne na kilku ekranach. Ukazują się na nich także inne informacje, np. rozpatrywany punkt porządku obrad albo nazwisko radnego, który w danym momencie zabiera głos.


Radni, obsługa rady, również dziennikarze mają tam zapewniony dostęp do internetu. Przy każdym stanowisku dostępne są gniazdka elektryczne (niektóre w podłodze).


Sala wyposażona jest w kabinę dla tłumaczy. ...”



Źródło: stargardzka.pl, 03 styczna 2014, autor: Bożena Kuszela



Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z całością artykułu i obejrzenia zdjęć:

http://www.stargardzka.pl/miasto-stargard/2924-pracuj-w-odmienionym-ratuszu-.html



Kontakt

HELPDESK PLUS s.c.
60-185 Poznań-Skórzewo
ul. Poznańska 119
tel/fax: 061 814 86 88

tel: 061 622 26 92
mail: handel@hd.pl

Systemy konferencyjne do głosowania